Specifications
| Cooling | |
|---|---|
| Cooling type | Active |
| Power | |
| Total power | 740 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Input current | 8/4 A |
| Redundant power supply (RPS) support | Yes |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Ports & interfaces | |
| Peripheral (Molex) power connectors (4-pin) | 0 |
| Performance | |
| Power supply unit (PSU) form factor | 1U |
| Purpose | Server |
| Noise level | 54.2 dB |
| Design | |
| Product colour | Grey, Silver |
| Cooling type | Active |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 55 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 15 - 95% |
| Weight & dimensions | |
| Width | 215.9 mm |
| Depth | 381 mm |
| Height | 43.9 mm |
| Weight | 3.58 kg |
| Other features | |
| Redundant power supply (RPS) support | Yes |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
