All Categories
HPE 900GB SAS, 10K internal hard drive 10000 RPM 2.5"
Part Number:
619291-B21
Got a Big Order or a Quick Question?
Let’s Connect—We Make Tech Buying Effortless.
Let’s Connect—We Make Tech Buying Effortless.
For Govt Institution credit terms or bulk order - Submit your detail below
Note: All heavy items above 20KG will be charged shipping
cost as per actual. Please contact us for a shipping quote before placing
order.
We accept Purchase Orders from Health & Educational
sector and all Government institutions including Councils.
Specifications
| Hard drive | |
|---|---|
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Component for | Server/workstation |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 900 GB |
| Features | |
| Component for | Server/workstation |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 900 GB |
| Power | |
| Operating voltage | 5 V |
| Technical details | |
| Interface | SAS |
| Weight & dimensions | |
| Width | 177.8 mm |
| Weight | 450 g |
| Height | 117.6 mm |
| Depth | 228.6 mm |
| Other features | |
| Interface | SAS |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Condition | NEW |
|---|---|
| Manufacturer | HPE |
Write Your Own Review
