All Categories
HPE 4TB SATA 6G Business Critical 7.2K LFF LP 1-year Warranty Multi Vendor HDD
Part Number:
861683-B21
Got a Big Order or a Quick Question?
Let’s Connect—We Make Tech Buying Effortless.
Let’s Connect—We Make Tech Buying Effortless.
For Govt Institution credit terms or bulk order - Submit your detail below
Note: All heavy items above 20KG will be charged shipping
cost as per actual. Please contact us for a shipping quote before placing
order.
We accept Purchase Orders from Health & Educational
sector and all Government institutions including Councils.
Specifications
| Hard drive | |
|---|---|
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD capacity | 4 TB |
| Compatible products | HPE Compute Mainstream Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Features | |
| Type | HDD |
| Interface | Serial ATA |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD capacity | 4 TB |
| Compatible products | HPE Compute Mainstream Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Technical details | |
| Interface | Serial ATA |
| Weight & dimensions | |
| Width | 105.5 mm |
| Height | 26.1 mm |
| Depth | 156.6 mm |
| Other features | |
| Interface | Serial ATA |
| Compatible products | HPE Compute Mainstream Platforms, see QuickSpecs for more information |
| Condition | New |
|---|---|
| Manufacturer | HP |
Write Your Own Review
