All Categories
HPE 300GB 3.5" 15000 rpm DP SAS internal hard drive 3.5"
Part Number:
432147-001
Got a Big Order or a Quick Question?
Let’s Connect—We Make Tech Buying Effortless.
Let’s Connect—We Make Tech Buying Effortless.
For Govt Institution credit terms or bulk order - Submit your detail below
Note: All heavy items above 20KG will be charged shipping
cost as per actual. Please contact us for a shipping quote before placing
order.
We accept Purchase Orders from Health & Educational
sector and all Government institutions including Councils.
Specifications
| Software | |
|---|---|
| Windows operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Hard drive | |
| Component for | Server/workstation |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 300 GB |
| Compatible products | HP Proliant ML350 |
| Features | |
| Component for | Server/workstation |
| Interface | SAS |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 300 GB |
| Compatible products | HP Proliant ML350 |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Ports & interfaces | |
| Hot-Plug support | No |
| Technical details | |
| Interface | SAS |
| Internal | Yes |
| Other features | |
| Interface | SAS |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Hot-Plug support | No |
| Internal | Yes |
| Compatible products | HP Proliant ML350 |
| Condition | NEW |
|---|---|
| Manufacturer | HPE |
Write Your Own Review
