All Categories
HP 1TB 6G SATA 7.2K rpm SFF (2.5-inch) SC 512e
Part Number:
765453-B21
Got a Big Order or a Quick Question?
Let’s Connect—We Make Tech Buying Effortless.
Let’s Connect—We Make Tech Buying Effortless.
For Govt Institution credit terms or bulk order - Submit your detail below
Note: All heavy items above 20KG will be charged shipping
cost as per actual. Please contact us for a shipping quote before placing
order.
We accept Purchase Orders from Health & Educational
sector and all Government institutions including Councils.
Specifications
| Hard drive | |
|---|---|
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 1 TB |
| Features | |
| Type | HDD |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| Interface | Serial ATA III |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 1 TB |
| Power | |
| Operating voltage | 5 V |
| Technical details | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Interface | Serial ATA III |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Interface | Serial ATA III |
| Condition | NEW |
|---|---|
| Manufacturer | HPE |
Write Your Own Review
