All Categories
Hewlett Packard Enterprise 748387-B21 internal hard drive 2.5" 600 GB SAS
Part Number:
748387-B21
Got a Big Order or a Quick Question?
Let’s Connect—We Make Tech Buying Effortless.
Let’s Connect—We Make Tech Buying Effortless.
For Govt Institution credit terms or bulk order - Submit your detail below
Note: All heavy items above 20KG will be charged shipping
cost as per actual. Please contact us for a shipping quote before placing
order.
We accept Purchase Orders from Health & Educational
sector and all Government institutions including Councils.
Specifications
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 600 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 600 GB |
| Technical details | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Interface | SAS |
| Weight & dimensions | |
| Width | 184.1 mm |
| Weight | 500 g |
| Height | 139.7 mm |
| Depth | 222.3 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Interface | SAS |
| Condition | NEW |
|---|---|
| Manufacturer | HP |
Write Your Own Review
