All Categories
Hewlett Packard Enterprise 627117-B21 internal hard drive 2.5" 300 GB SAS
Part Number:
627117-B21
Got a Big Order or a Quick Question?
Let’s Connect—We Make Tech Buying Effortless.
Let’s Connect—We Make Tech Buying Effortless.
For Govt Institution credit terms or bulk order - Submit your detail below
Note: All heavy items above 20KG will be charged shipping
cost as per actual. Please contact us for a shipping quote before placing
order.
We accept Purchase Orders from Health & Educational
sector and all Government institutions including Councils.
Specifications
| Hard drive | |
|---|---|
| Data transfer rate | 4.7 Gbit/s |
| Component for | Server/workstation |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 300 GB |
| Features | |
| Component for | Server/workstation |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 300 GB |
| Power | |
| Operating voltage | 5 V |
| Technical details | |
| Interface | SAS |
| Drive device, transfer rate | 600 MB/s |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 725 g |
| Other features | |
| Interface | SAS |
| Drive device, transfer rate | 600 MB/s |
| Data transfer rate | 4.7 Gbit/s |
| Condition | NEW |
|---|---|
| Manufacturer | HP |
Write Your Own Review
