All Categories
Hewlett Packard Enterprise 2TB 6G LFF 3.5" 2048 GB Serial ATA
Part Number:
658079-B21
Got a Big Order or a Quick Question?
Let’s Connect—We Make Tech Buying Effortless.
Let’s Connect—We Make Tech Buying Effortless.
For Govt Institution credit terms or bulk order - Submit your detail below
Note: All heavy items above 20KG will be charged shipping
cost as per actual. Please contact us for a shipping quote before placing
order.
We accept Purchase Orders from Health & Educational
sector and all Government institutions including Councils.
Specifications
| Hard drive | |
|---|---|
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| SMART technology | Yes |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 2.05 TB |
| Features | |
| Interface | Serial ATA |
| SMART technology | Yes |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 2.05 TB |
| Ports & interfaces | |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) ports quantity | 0 |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| Hot-Plug support | Yes |
| FireWire 800 | No |
| FireWire 400 | No |
| Network | |
| Wi-Fi | No |
| Ethernet LAN | No |
| Technical details | |
| Interface | Serial ATA |
| Product colour | Black |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Internal | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 26.4 mm |
| Weight | 1.36 kg |
| Height | 184.2 mm |
| Depth | 110.7 mm |
| Storage | |
| Compatible memory cards | Not supported |
| Card reader integrated | No |
| Other features | |
| Interface | Serial ATA |
| Wi-Fi | No |
| Ethernet LAN | No |
| Product colour | Black |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) ports quantity | 0 |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Hot-Plug support | Yes |
| FireWire 800 | No |
| FireWire 400 | No |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Compatible memory cards | Not supported |
| Card reader integrated | No |
| Internal | Yes |
| Condition | NEW |
|---|---|
| Manufacturer | HP |
Write Your Own Review
