All Categories
Cisco PWR-C6-1KWAC= network switch component Power supply
Part Number:
PWR-C6-1KWAC=
Got a Big Order or a Quick Question?
Let’s Connect—We Make Tech Buying Effortless.
Let’s Connect—We Make Tech Buying Effortless.
For Govt Institution credit terms or bulk order - Submit your detail below
Note: All heavy items above 20KG will be charged shipping
cost as per actual. Please contact us for a shipping quote before placing
order.
We accept Purchase Orders from Health & Educational
sector and all Government institutions including Councils.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product type | Power supply |
| Internal | Yes |
| Mean time between failures (MTBF) | 1600060 h |
| Product colour | Grey |
| Heat dissipation | 3412 BTU/h |
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
| Colour | |
| Product colour | Grey |
| Technical details | |
| Internal | Yes |
| Mean time between failures (MTBF) | 1600060 h |
| Height | 40 mm |
| Heat dissipation | 3412 BTU/h |
| Package width | 170 mm |
| Package weight | 1.5 kg |
| Package height | 300 mm |
| Package depth | 110 mm |
| Power | |
| Total power | 1000 W |
| Weight & dimensions | |
| Height | 40 mm |
| Width | 101.6 mm |
| Depth | 193 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 170 mm |
| Package weight | 1.5 kg |
| Package height | 300 mm |
| Package depth | 110 mm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
| Condition | New |
|---|---|
| Manufacturer | CISCO |
Write Your Own Review
