All Categories
Cisco (IE-9320-26S2C-E), IE-9320-26S2C-E W/ 24 PORTS GE SFP
Part Number:
IE-9320-26S2C-E
Got a Big Order or a Quick Question?
Let’s Connect—We Make Tech Buying Effortless.
Let’s Connect—We Make Tech Buying Effortless.
For Govt Institution credit terms or bulk order - Submit your detail below
Note: All heavy items above 20KG will be charged shipping
cost as per actual. Please contact us for a shipping quote before placing
order.
We accept Purchase Orders from Health & Educational
sector and all Government institutions including Councils.
Specifications
| Management features | |
|---|---|
| Switch type | Managed |
| System event log | Yes |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Multicast support | Yes |
| MIB support | Yes |
| Switch layer | L2/L3 |
| Ports & interfaces | |
| Installed SFP modules quantity | 22 |
| Network | |
| VLAN support | Yes |
| Spanning tree protocol | Yes |
| Number of VLANs | 1024 |
| Flow control support | Yes |
| Policy-based routing | Yes |
| IGMP snooping | Yes |
| Data transmission | |
| MAC address table | 16000 entries |
| Switching capacity | 56000 Gbit/s |
| Forwarding rate | 28000 Mpps |
| Number of VLANs | 1024 |
| Security | |
| SSH/SSL support | Yes |
| IGMP snooping | Yes |
| Access Control List (ACL) | Yes |
| Multicast features | |
| Multicast support | Yes |
| Protocols | |
| Management protocols | SNMP |
| Design | |
| Product colour | Black |
| LED indicators | Yes |
| Housing material | Metal |
| Rack mounting | Yes |
| Performance | |
| Memory type | DRAM |
| Internal memory | 4000 MB |
| Flash memory | 8000 MB |
| Power | |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Power consumption (typical) | 64 W |
| Power source | AC/DC |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 75 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Operating altitude | 0 - 4572 m |
| Virtual LAN features | |
| VLAN support | Yes |
| Number of VLANs | 1024 |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Housing material | Metal |
| Rack mounting | Yes |
| Memory | |
| Memory type | DRAM |
| Internal memory | 4000 MB |
| Flash memory | 8000 MB |
| Indication | |
| LED indicators | Yes |
| Condition | NEW |
|---|---|
| Manufacturer | CISCO |
Write Your Own Review
