All Categories
Cisco C9400-LC-48HN= network switch module Gigabit Ethernet
Part Number:
C9400-LC-48HN=
Got a Big Order or a Quick Question?
Let’s Connect—We Make Tech Buying Effortless.
Let’s Connect—We Make Tech Buying Effortless.
For Govt Institution credit terms or bulk order - Submit your detail below
Note: All heavy items above 20KG will be charged shipping
cost as per actual. Please contact us for a shipping quote before placing
order.
We accept Purchase Orders from Health & Educational
sector and all Government institutions including Councils.
Specifications
| Network | |
|---|---|
| Networking standards | IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3an, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3bt, IEEE 802.3bz, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| Jumbo frames support | Yes |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Technical details | |
| Fiber optic connector | SFP |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Optical fiber | |
| Fiber optic connector | SFP |
| Ports & interfaces | |
| SFP module slots quantity | 48 |
| Performance | |
| Mean time between failures (MTBF) | 874.14 h |
| Power | |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Power consumption (typical) | 90 W |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 45 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 95% |
| Endurance | |
| Mean time between failures (MTBF) | 874.14 h |
| Condition | New |
|---|---|
| Manufacturer | CISCO |
Write Your Own Review
