All Categories
Cisco 715W AC 80+ PLATINUM CONFIG 1 P/S SPARE power supply unit
Part Number:
PWR-C1-715WAC-P=
Got a Big Order or a Quick Question?
Let’s Connect—We Make Tech Buying Effortless.
Let’s Connect—We Make Tech Buying Effortless.
For Govt Institution credit terms or bulk order - Submit your detail below
Note: All heavy items above 20KG will be charged shipping
cost as per actual. Please contact us for a shipping quote before placing
order.
We accept Purchase Orders from Health & Educational
sector and all Government institutions including Councils.
Specifications
| Design | |
|---|---|
| 80 PLUS certification | 80 PLUS Platinum |
| Power | |
| Total power | 715 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Performance | |
| 80 PLUS certification | 80 PLUS Platinum |
| Compatible products | Catalyst 9300 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 40.1 mm |
| Depth | 82.5 mm |
| Height | 309.9 mm |
| Weight | 1.2 kg |
| Certificates | |
| 80 PLUS certification | 80 PLUS Platinum |
| Condition | NEW |
|---|---|
| Manufacturer | CISCO |
Write Your Own Review
